Gönderen Konu: adobe bridge  (Okunma sayısı 6514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arif akca

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
adobe bridge
« : Eylül 26, 2008, 12:59:41 ÖS »
web e upload ettigimiz resimleri adobe bridge yardımıyla görebilirmiyiz.?

Çevrimdışı Positive ~ Emre

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Portfolio
Ynt: adobe bridge
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2008, 17:13:30 ÖS »
Tam olarak ne kastettiğinizi anlamadım açıkçası. Ftp yazılımı gibi mi düşündünüz? Yoksa bilgisayarınızdaki dosyaları görüntüler gibi web'de yer alan dosyaları da görüntüleyebilmekten mi bahsettiniz? Eğer bunlara benzer istekleriniz varsa cevap hayır. Bildiğim kadarıyla sadece lokal olarak çalışıyor bridge. Ancak version cue denen olay netle ilişkili sanırım. Ama ne işe yarar hiç bir fikrim yok..

Çevrimdışı arif akca

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2008, 18:50:32 ÖS »
böyle bir program yokmu, kategorilere ayırabileceğimiz upload edebilecegimiz? amacım harddsikte tutmamak texture leri web e atıp istedigim zaman kategorisne girip ordan seçmek.

Çevrimdışı Positive ~ Emre

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Portfolio
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2008, 19:32:45 ÖS »
Önizleme yapma imkanınızın olmadığını bilmek şartıyla öyle bir yol var. Şu olabilir: Elinizdeki texture dosyalarının minik önizlemelerini hazırlarsınız. Bunları bilgisayarınızda depolarsınız. Yalnız kategori olayını kendiniz klasörlerle oluşturmalısınız. Sonra internetteki serverınıza asıl texture dosyalarını içeren bu kategorize klasörleri atarsınız. Bunun içinde normal ftp yazılımlarını kullanabilirsiniz. Ücretli ücretsiz bir sürü seçenek mavcut. Ben firefox eklentisiyle hallediyordum tüm ftp işlerimi..

Buradan firefox eklentisi olarak: http://fireftp.mozdev.org/
Buradan normal yazlım olarak (free): http://filezilla-project.org/

Çevrimdışı arif akca

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2008, 20:35:29 ÖS »
şu an hepsi upload edilmiş durumda zaten. onların ufak önizlemelerine ulaşma imkanım nasıl olcak. dreamweaver ile fotogaleri oluşturuluyor ama resim sayısı çok sanmıyorum crash olmadan bitirebilsin o kadar resmi. o şekil yapsam bile hepsibne tek tek orjinal resim linklerini bağlamam gerek oda olmaz.

Çevrimdışı arif akca

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ekim 16, 2008, 22:25:38 ÖS »
tam istedigim şey bu , zenphoto imiş arifakca.com/texture