Gönderen Konu: Çiçek shape i çizen scriptim-dener yorumlarsanız sevinirim  (Okunma sayısı 6695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pulsar

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Umarım sorun çıkarmadan diğer bilgisayarlarda da ve max versiyonlarında da çalışır (2009 un script editorunde yazdım ancak sfesifik bir fonksiyonu yok, çalışacağını tahmin ediyorum bu nedenle).
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2009, 13:20:54 ÖS Gönderen: Pulsar »

Çevrimdışı marco

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çiçek shape i çizen scriptim-dener yorumlarsanız sevinirim
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2009, 12:38:52 ÖS »
emeğine sağlık, menünün bir açıklamasını yapsaydın daha iyi olacaktı, a,n,m gibi değerlerin ne anlama geldiğini anlamak biraz zor oluyor da.

Çevrimdışı Pulsar

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2009, 12:50:44 ÖS »
Tamamen formülasyonla ilgili şeyler,
n ler exponansiyel değişkenler,temel şekli belirliyor, m* ler simetrideki farklılığı ve a,b,c parametreleri çiçeğin boyutlarını belirleyen formüldeki çarpanlar. Ancak n lerin de çiçeğin boyutlarında etkileri var. O yüzden kesin bir sınıflama yapmak istemedim ama uygun başlıklar ekleyeyim en iyisi dediğiniz gibi

tek bir sorunum var, shape i kapatmak için, modify panele geçiyorum, subobjectlevel 1 ile vertex moduna geçiyorum, fuse we weld işlemlerini gerçekleştiriyorum, seçimi bırakıp daha sonra subobjectlevel 0 a geçtiğimde shape sonsuz küçülüyor. O yüzden scriptte subobjectlevel 1 de bırakıyorum işlemleri gerçekleştirdikten sonra.

Çevrimdışı guero

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.vimeo.com/guero
« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2009, 12:51:43 ÖS »
Eline saglık güzel devam....

Çevrimdışı marco

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2009, 12:59:06 ÖS »
evet verteks modda kalması pek sorun değil aslında, birde yapabiliyorsa önizleme koyabilirsin, daha iyi olur.

Çevrimdışı Pulsar

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Nisan 18, 2009, 13:25:19 ÖS »
Referanslarımı ekleyip başlıkları değiştirip yeniden yolladım önizleme gibi bir şey güzel olurdu ama dinamik olarak değişimi nasıl yapacağımı bulabilmek için biraz çalışmam lazım.
Her spinnerdan kooridnat hesaplayan funksiyonun çağrılması filan gerekli.Yeniyim maxscripte, ilk scriptimdi henüz. Bir preview ekranı nasıl yapılır pek fikrim yok onun için.

Bu arada, çizdirdiğim shapeler kendiliğinden renderable olarak yaratılmaktadır.
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2009, 13:43:45 ÖS Gönderen: Pulsar »