Gönderen Konu: Arkadaslar lutfen okuyun onemli  (Okunma sayısı 12714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı obrayn79

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arkadaslar lutfen okuyun onemli
« Yanıtla #40 : Aralık 12, 2009, 15:09:32 ÖS »
işte hepimiz burda günlerimizi harcayıp güzel çalışmalar ortaya çıkarıp ileri dönük işte he ben bunları yapmıştım bak demoreelimde var diyebilmemizdir fakat bu tarz kişilerin senin o kadar emek veripte demoreele bakıpta gülüyorum demeside ayıp birşey bir firma için boşa zaman kaybı demiş halbuki bunlar bir anda söylenicek şeyler degil veya hımm yok benim aradığım eleman degil filan demeleri gibi çünkü burda yapılan işlerde bir emek sözkonusu ve emeğe saygı olması gerekir yani burası bir pazar degil demoreeleri domates patates seçer gibi seçiyon :) Zaten profesyonel bir firma bu tarz bir ilan ve tasiye vermez.

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : Aralık 12, 2009, 16:52:58 ÖS »
Alıntı
Ve biliyorsunuz piyasa cok kucuk, bazi demo reel'leri insanlar ekip olarak beraber izlerler..Bazen birbirlerini yollarlar...Bir suru demo reel izledim arkadaslarimin bana yolladigi..sadece guleyim diye..

Şu durum ne kadar ahlakidir, siz bir firmaya başvuruyorsunuz, bir iş beklentisi olarak CV'nizi demoreelinizi veriyorsunuz ama oradaki arkadaşlar birbilerine, dalga geçmek gülmek için bu demoreeli gönderebiliyorlar.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı maximus

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • sanalart.com
« Yanıtla #42 : Aralık 12, 2009, 17:25:55 ÖS »
gidin bir amele pazarına amelelerin günlüğü 50 lira diyelim,
ben 40 lira veririm ve gece geç saatlere kadarda seni çalıştırırım gibi bir teklif yapın bakalım size ne söyleyecekler.
organize olmak noktasında çok daha iyiler.

Çevrimdışı Muhammed Bulut

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : Aralık 12, 2009, 21:47:37 ÖS »
Şu durum ne kadar ahlakidir, siz bir firmaya başvuruyorsunuz, bir iş beklentisi olarak CV'nizi demoreelinizi veriyorsunuz ama oradaki arkadaşlar birbilerine, dalga geçmek gülmek için bu demoreeli gönderebiliyorlar.

+1

Çevrimdışı Tyler

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Levent Olgu Art Design
« Yanıtla #44 : Aralık 14, 2009, 14:42:07 ÖS »
Cemgül ve Xless ++++1

kardeşim hem çaycı, makyajcı aramıyorum diyosun hemde sömürülecek profesyonel arıyorum diyorsun. Tavsiyelerin yerinde ve güzel, senin tavsiyelerini harfiyen yerine getirecek adam, senden hakkını ister sen o adama hakkını verebilecek güçtemisin? Değilsen iş yerinize en yakın çaycıya git oradaki arkadaşı al yetiştir, hem meslek sahibi yapmış olursun garibanı. Sen diyorsun ki "hem karnım doysun hem pastam dursun, yok öyle."

Çevrimdışı kazmamurat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : Aralık 14, 2009, 17:10:03 ÖS »
infaz ayrı hikaye de,

ya geç saatlere kadar çalışacak junior motion designer'dan iyi bir demoreel beklemek çok saçma, ya da arkadaşa ulaşan 70 demoreel de hakikaten birbirinden kötü idi, kötü derken ayıptır söylemesi b.mb.k anlamında.

70 tanede en az bir tane ümit vaad eden iş vardır diye düşünüyorum, hani ilanda bahsedilen, gerekirse "pişecek" tipte.

sanırım beklenti dahilindeki ümit vaad eden ya da işinde belli bir seviyede olan adamların da geç saatlere kadar ne olduğu belirsiz ücretlerle çalışmasını beklemekte ufak bir mantık hatası olmuş.

yıllar evvel bir texture artist ilanı vermiştik, ilk başvuru 8 ay sonra o işi de biz üstlendiğimiz zaman gelmişti. onun için de 70 demoreel-100 başvuru-2 ay. bir şeyler çıkar yahu, o kadar da değildir.

Çevrimdışı Aykut Atar

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : Aralık 14, 2009, 22:08:19 ÖS »
:(((((

Çevrimdışı Erdinc_GURBUZ

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : Aralık 15, 2009, 18:39:15 ÖS »
Başlığa bakıp zaman öldüreyim dedim Hakikaten öldü.
Yahu yazmış olmak içinde yazılmazki (benim şu an yaptığım gibi :)