Gönderen Konu: follower plugin dersi  (Okunma sayısı 1760 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rehakaraca

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
follower plugin dersi
« : Kasım 24, 2006, 16:42:02 ÖS »
Selam arkadaşlar. Bir ders hazırladım paylaşmak istedim yeni kullanıcıların follower öğrenebilmesi amacıyla bir şeyler yaptım. Bu fikri Çetin  kardeşimizin ferman adlı ders çalışmasından etkilenerek yaptım. Ona tekrar teşekkür ederim. Belki onun verdiği gibi etkiler vermesemde işinize yarar inşallah.

http://rapidshare.com/files/4632544/follower_etki.zip

codec linki
http://www.techsmith.com/download/codecs.asp

yukarıdaki linkte video dersler bulunmakta. kğıt  bir rulonun modelleme aşaması ve anime edilmesi .

1. etkide  rulo yu kıvıracak bonelerin birbirini follower ile takip ediyor. son bone ise null  obje yi takip ediyor. null objenin pitch değeri ayarlanarak oluşturulan dönüş açısına göre boneler kağıdı kıvırıyor.

2. etkide rulo yu kıvıracak bonelerin hepsi null objeyi takip ediyor. Ama geçikmeli olarak. boneler, follower daki time delay kısmına gireceğiniz   ardaşık sayılara göre geçikerek null takip ediyor.

bu ders follower etkilerini göstermek amaçlı olduğundan modelleme tekniğine , kaplamaya ve uv olayına pek önem vermedim.
Mutlaka daha pratik yaklaşımlar olacaktır. Örneğin rulo objesinin segmentleri ayarlamanın daha kolay bir yolu . Yada follower kontrol edebileceğiniz bir editör

Selamlar

iyi çalışmalar

Çevrimdışı Coral

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • TV Reklam
follower plugin dersi
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2006, 01:46:42 ÖÖ »
Merhaba Reha,

gercekten cok güzel bir calisma olmus. Emegine saglik kardesim. Bana farkli ipculari verdi bu calisman baska projeler icin.

devamini bekliyoruz. kolay gelsin.

Cetin

Çevrimdışı yavuz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
follower plugin dersi
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2006, 11:52:50 ÖÖ »
Ders için çok teşekkürler.
Bone'larla çalışmak şu an üzerine düştüğüm bir konu.
Max kullanıcısıyım ancak kullandığın yöntem benim için de faydalı olcaktır.

İyi çalışmalar.

Çevrimdışı rehakaraca

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
follower plugin dersi
« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2006, 16:41:15 ÖS »
arkadaşlar  teşekkür ederim sizlerin katkılarıyla bu çalışma çıktı. sizlerden aldığımız ilhamlar ile saksıyı çalıştırıyoruz. mesajımda belirtiğim gibi mutlaka daha pratik ve kısa yollar vardır.forumun üstadlarından bone, rig FK ,IK, noktasında paylaşımlar bekliyoruz

Selamlar Reha