Gönderen Konu: photoshop patch tool sorunu  (Okunma sayısı 1838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
photoshop patch tool sorunu
« : Eylül 18, 2018, 19:30:24 ÖS »
patvh tool aracını ben mi yanlış kullanıyorum yoksa programdan kaynaklı bir hata mı var çözemedim resimler derdimi anlatacaktır ama özetleyeyim beyaz olması gereken kısım bulanık gri tonlarda oluyor

patch tool ile alanı seçtikten sonra tamamen beyaz tonların olduğu alana taşıma yapıyorum..
mevcut resmin üzerine yeni layer oluşturup samlpe all  layer seçiyorum patch tool özellikleri normal mod da source seçili

• Motion Graphic Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: photoshop patch tool sorunu
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2018, 18:48:28 ÖS »
Selamlar, patch tool (yama aracı) ile birbirine yakın tonlarda/renklerde olan yerlerin düzeltmesini yapabilirsiniz. Kontrast tonlar birbirinin içine geçerek ortalama bir renk tonu verir. Aldığınız netice o sebeple gri tonlarda.

Silmek istediğiniz alan için önce stamp tool kullanabilirsiniz. Sonrasında oluşan dalgalanma ya da başka sorunları gidermek için patch tool tercih edebilirsiniz.
  • Illustrator

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2018, 00:02:42 ÖÖ »
Selamlar, patch tool (yama aracı) ile birbirine yakın tonlarda/renklerde olan yerlerin düzeltmesini yapabilirsiniz. Kontrast tonlar birbirinin içine geçerek ortalama bir renk tonu verir. Aldığınız netice o sebeple gri tonlarda.

Silmek istediğiniz alan için önce stamp tool kullanabilirsiniz. Sonrasında oluşan dalgalanma ya da başka sorunları gidermek için patch tool tercih edebilirsiniz.

teşekkür ederim ben çalışma mantığının bu olduğunu bilmiyordum
  • Motion Graphic Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2018, 18:36:57 ÖS »
Rica ederim. Deneye deneye öğreniyoruz biz de. =)
  • Illustrator

Çevrimdışı cagatay_simsek

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Eylül 24, 2018, 02:57:39 ÖÖ »
Özellikle bu tarz, etrafı nispeten boş, seçili objeyi resimden temizlemek isterseniz Content Aware Fill epey başarılı sonuç verir. Silmek istediğiniz kısmı seçtikten sonra Shift+F5 veya uzun yol Edit/Fill tıklayıp açılan menüden Content Aware seçip Ok'lerseniz seçili alanın çevresini de hesaba katarak silme işlemini gerçekleştirir. Birçok durumda işe yarıyor. En azından kabasını halledip ufak dokunuşlarla temiz bir görüntü elde etmek mümkün... Aşağıdaki görselde ekstra dokunuş yok, sadece seçili alanı gösteren kesik çizgileri temizledim uygulama öncesinde...

« Son Düzenleme: Eylül 24, 2018, 03:09:08 ÖÖ Gönderen: cagatay_simsek »

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Eylül 24, 2018, 03:07:35 ÖÖ »
bilgi için teşekkürler. Content aware fill oldukça başarılı sonuç veriyor.

öncesi ve sonrası
  • Illustrator

Çevrimdışı cagatay_simsek

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Eylül 24, 2018, 03:21:35 ÖÖ »
Rica ederim. Ben pratik ve hızlı çözüm olduğu için sıklıkla kullanıyorum. Bütünüyle temiz sonuç vermediği yerlerde bile işin bir kısmını hallettiği için çoğu zaman yine de kullanılabilir oluyor. Belli oranda dokunuşla da istenilen sonuç elde edilmiş oluyor...