Gönderen Konu: TRT'den buyuk proje! BIRDS LIKE US  (Okunma sayısı 84834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
TRT'den buyuk proje! BIRDS LIKE US
« : Ağustos 14, 2009, 12:21:38 ÖS »
Bosna ile yapilmis bir anlasma. Faruk Sabanovic adindaki 26 yasinda bir yapimci sanirim.

haber asagidaki link'de
http://www.trt.net.tr/haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=c1d24fe1-14d7-4208-af92-a5f654b119a8

Boyle bir projenin Turkiye animasyon sektorune teslim edilmemesi yada boyle bir proje ile trt karsisina cikilmamasi biraz aci olmus...

• 3D Animator

Çevrimdışı Akif

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: TRT'den buyuk proje! BIRDS LIKE US
« Yanıtla #1 : Ağustos 14, 2009, 12:26:46 ÖS »
Harbiden ayıp olmuş,neden Türkiye'de yapılmasın ki?Olmadı ortaklaşa da olabilirdi.Olan olmuş bakalım sonu ne olacak...

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #2 : Ağustos 14, 2009, 12:29:38 ÖS »
Türkiyede yapılmamazı üzücü olmuş..Fakat şu anda TRT'ye çalışan firmalarımızın (hepsini bilmesekte), işleyişlerini oturtmadan, belli bir kaliteye ve özene ulaşmadan, bu tür projeler alması yapması oldukça zor görünüyor... Biz yaparız abi, walt disney'den iyiyiz demekle olmuyor bu işler...

TRT'nin önümüzdeki dönemde yurtiçinde bu tür film projelerine destek olması, en büyük dileğimizdir.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #3 : Ağustos 14, 2009, 12:38:33 ÖS »
sahsen Bosna'da bu butceyi karsilayacak tatmin edici bir projenin cikacagina inanmiyorum. Orada da belli bir kaliteye ulasmis yada icerigi dolu dolu olan sirketlerin olduguna simdilik inanamiyorum. Insallah bu butce bazi kisilerin ceplerini doldurmak icin savrulan bir mebla degildir.
  • 3D Animator

Çevrimdışı Romeo.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2009, 12:40:32 ÖS »
Bosna ile yapilmis bir anlasma. Faruk Sabanovic adindaki 26 yasinda bir yapimci sanirim.

haber asagidaki link'de
http://www.trt.net.tr/haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=c1d24fe1-14d7-4208-af92-a5f654b119a8

Boyle bir projenin Turkiye animasyon sektorune teslim edilmemesi yada boyle bir proje ile trt karsisina cikilmamasi biraz aci olmus...

"TRT ile Bosna Hersek'ten Prime Time arasında imzalanan 3 milyon euroluk antlaşma animasyon dünyasına yeni bir eser kazandırırken, iki ülke ilişkilerine de katkı sağlayacak."

çok kompleksli bir durum bu madem böyle bir gücün var ve bu sektöre yönelik girişim peşindesin kurumu olduğun ülkeyi nasıl yok sayarsın! çok yazık...

Çevrimdışı ribozom

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ağustos 14, 2009, 13:42:32 ÖS »
Bence bu durum bosna bizden daha iyi yapar durumu değil diplomatik işler bunlar.Bilemiyoruz neler dönüyor bir gün bir animatör trt nin başına geçmeden bize iş yok :=)

Çevrimdışı Mehmet Karahasan

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ağustos 14, 2009, 14:41:45 ÖS »
olay ekmek yeme meselesinden çok hak etme meselesi. 3 milyon euroluk yatırımın yapılacağı kadar iyi artist maalesef piyasada yok. yurtdışı kaynaklarını sömürmek gerek. biraz olaya objektif bakarsanız büyük işlerin altından kalkan ekiplerde tek millete dayanmıyor :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ağustos 14, 2009, 14:52:06 ÖS »
filmi pazarlayabildiği için yapımcıyı tebrik etmek gerekiyor. TRT yi de hainlikle suçlayabiliriz tabi.   8)
  • Illustrator

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ağustos 14, 2009, 15:08:33 ÖS »
Sayın Hasan Ulukaya, sizi anlamış değilim...

TRT Çocuk için hazırlanan projelerde çalıştığınız zaman, tebrik ve teşekkür mesajları atmışmıydınız ? sanmam...Çünkü çalıştığınız firmaları beğenmediniz. Profesyonel olmadıklarını iddia ettiniz... Belkide TRT yurtdışıyla çalışma kararında sizi dinlemiştir...?
  • 3D Generalist

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ağustos 14, 2009, 15:16:14 ÖS »
öyle olup olmadığını bilmiyorum...

Öte yandan, sayfadaki videoya bakınca, adı geçen filmle ilgili storyboardlar ve çalışmalar yapıldığını, düzenli bir çalışmanın ürünü olma ihtimalini göz ardı etmiyorum. Filmin senaryosu orjinal ve ortaya çıkacak sonuç iyi olacaksa, TRT 3 milyon Euroya bunu alır, hem sinemalarda oynatır, hem dünyaya pazarlar, daha sonra kendi kanalında gösterir,... Karlı bir iş olarakta, TRT tarihine geçer...

Tüm bunların ötesinde TRT'nin böyle bir adam atmış olması, yurtiçinde bu tür projelere destek olmayacağı anlamınada gelmiyor. Siz başta olmak üzere, TRT Çocuk için yürütülen birçok projede şu anda birçok arkadaşımız görev alıyor. İlerde uzun metraj filmlerde olabilir... Bu bağlamda ben konuya duygusal bakmama taraftarıyım...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı şiâr

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Ağustos 14, 2009, 15:22:08 ÖS »
Amerika, Malezya olsa falan anlayacam ama Bosna Hersek ne iştir anlamadım.. 3 milyon euro az para değil. Gerçekten ayıp etmiş TRT..

Çevrimdışı şiâr

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Ağustos 14, 2009, 15:24:48 ÖS »
öyle olup olmadığını bilmiyorum...

Öte yandan, sayfadaki videoya bakınca, adı geçen filmle ilgili storyboardlar ve çalışmalar yapıldığını, düzenli bir çalışmanın ürünü olma ihtimalini göz ardı etmiyorum. Filmin senaryosu orjinal ve ortaya çıkacak sonuç iyi olacaksa, TRT 3 milyon Euroya bunu alır, hem sinemalarda oynatır, hem dünyaya pazarlar, daha sonra kendi kanalında gösterir,... Karlı bir iş olarakta, TRT tarihine geçer...

Tüm bunların ötesinde TRT'nin böyle bir adam atmış olması, yurtiçinde bu tür projelere destek olmayacağı anlamınada gelmiyor. Siz başta olmak üzere, TRT Çocuk için yürütülen birçok projede şu anda birçok arkadaşımız görev alıyor. İlerde uzun metraj filmlerde olabilir... Bu bağlamda ben konuya duygusal bakmama taraftarıyım...

Evet aslında katılıyorum. Her ne kadar başta biraz daha dediğiniz gibi olaya "millet" gözüyle baksakta.. Fakat inşaallah dediğiniz gibi destek yurtiçinde de olur..

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #12 : Ağustos 14, 2009, 15:29:24 ÖS »
kesinlikle duygusal bakmamak lazım, lw3d+++ diyorum

futboldada böyle değilmiydi... milli maç... gol yiyoruz, talihsizlik... yeniliyoruz, şanssızlık...

ya adam gibi bi yapımcı çıkıp, elini masaya vuramadı... aha işte demo, aha işte ekip, aha işte kalite diye... yada bürokrasiye kurban gitti...

önemli olan böyle bir potansiyelin varolması... bir sonraki projenin yurtiçinde kalması içine ne yapılabilir ona yoğunlaşmak gerek...
  • 3D Generalist

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Ağustos 14, 2009, 15:38:05 ÖS »
Tepkinizi koymaya devam edin tabii ki... Ben çok tepkisel davranmıyorum... TRT'nin şu anda sektör hakkında sizden benden daha bilgili olduğunada eminim...TRT Çocuk için 500 projemi ne sunulduğunu duymuştum. Bunlar arasından sıyrılanlar ve başarılı olanlar ve bu başarıyı kalıcı olarak taşıyabilenlerin gelecekte böyle projeler yapmaması için hiçbir sebep yok kanımca...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Romeo.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Ağustos 14, 2009, 15:50:44 ÖS »
burda Hasan abinin söyledikleri arasında bi tezatlık yok ki? ayrıca hiç te duygusal bir durum değil bu?

ayrıca bahsi geçen studioları sevmemekte de bir animatör olarak fazlasıyla haklı günde 15-20 sn yapmadığında o ortamdaki ertesi günün tehlikeye giriyosa ne beklenebilir ki? trt de hiç şikayetçi değildi kafası 180 derece dönen animasyona para veren bir kurumdan bahsediyoruz burda vermeseydi! bu zihniyet bir sürü GÜYA! animasyon studiosu yarattı...

ondan sonra aman efendim türkiyede artist yok,vay efendim yaptıkta trt mi almadı? yok iyi günler gelicek filan...

yahu 3 milyon euro yazmıyo mu orda ya? hadi tamam animasyon yapamıyoruz kabul ettik onun 1 iyle 100 kişi eğit ikincisiyle de filmi yap 3. sü sana kalsın heralde en uyduruk düşünce bu olmalıydı bu konuda...ama biz yapamıyoruz bu işi belki ilerde yaparız trt abi bi güzellik yapar zihniyeti nedir?

Çevrimdışı Samche

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : Ağustos 14, 2009, 15:57:33 ÖS »
Ben anlamam abi... 3D bir film için tam 3 MİLYON EURO dan bahsediyoruz
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, bu kadar büyük bir para hangi firmaya verildi de iyi iş çıkmadıki soruyorum ?
Tepkisiz kalamayacağım kimse ard niyet aramasın bu tepkide, zaten bosnaya yıllardır yardım ediyoruz, bu parayı benim ülkemin sanatçıları yemeli idi, zaten o para hepimizin vergileri !

Eğer TRT'den bu sayfaları okuyan birileri varsa Göğsümü gere gere açık ve net tepkimi koyuyorum.
Abi bana birazcık siyaset karışıyor gibi geldi=)
Ben desemki şimdi devlet vergi yemiyor,lw3d de dese yiyor ne oalcak topic'İn hali=)

Çevrimdışı Samche

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Ağustos 14, 2009, 16:06:31 ÖS »
Neden hep animatörler yeterli zamanımız yok der?!
Her çizgi dizinin bol bol zamanda yapıldığını falan mı düşünüyorlar?
Hasan abi bana 5 tane,dünya kalitesinde animasyon yapan adam göstersene türkiyede bulunan

Çevrimdışı Samche

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Ağustos 14, 2009, 16:13:14 ÖS »
Herkes 5000 ytl maaş'a(bende dahil)günde 2 sn animasyonu dünya kalitesinde çıkartabilseydi,hepimiz pixarlarda blurlarda olurduk hasan abi=)

Çevrimdışı Romeo.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Ağustos 14, 2009, 16:25:07 ÖS »
sen bilmiyosan seni kimse kendinden haberdar etmek zorunda değil,
ayrıca kompleksli düşünmekle gerçekçi olmak çok farklı şeylerdir...

sonundaki hansları conileri okuyunca güzel geliyodur sana işler ondan sayamıyosun beşe kadar "vay be adanmlar bu işi biliyo!" ya...

neyse ya...

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Ağustos 14, 2009, 16:36:31 ÖS »
Ben anlamam abi... 3D bir film için tam 3 MİLYON EURO dan bahsediyoruz
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, bu kadar büyük bir para hangi firmaya verildi de iyi iş çıkmadıki soruyorum ?
Tepkisiz kalamayacağım kimse ard niyet aramasın bu tepkide, zaten bosnaya yıllardır yardım ediyoruz, bu parayı benim ülkemin sanatçıları yemeli idi, zaten o para hepimizin vergileri !

Eğer TRT'den bu sayfaları okuyan birileri varsa Göğsümü gere gere açık ve net tepkimi koyuyorum.

Anladığım kadarıyla zaten devam eden bir projenin başka ülkelerden de talibi varmış, yani trt bosnada siz bir ekip oluşturun ben size şu kadr para vereyim meselesi değil olay, olayı önce teşhis edip öyle yargırda bulunmak lazım, yanlış teşhis tedaviyi daha kötü noktalara getirir.
  • 3D Generalist