Gönderen Konu: photoshop fotomanipülasyon önerileri  (Okunma sayısı 1127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
photoshop fotomanipülasyon önerileri
« : Eylül 12, 2018, 12:59:23 ÖS »
kolay gelsin dostlar yaklaşık olarak 7 aydır odak noktamı tamamen manipülasyon üzerine verdim ancak tatmin edici sonuçlar alamıyorum. özellikle resimler arası renk ayarlamaları beni çok zorluyor resmin oraya sonradan eklendiği çok belli oluyor. color correction videolarını izliyorum ancak videolar birbirinin benzeri hep işin mantığını anlayamıyorum bu yüzden kendi projelerimde sıkıntı yaşıyorum. bu işe yıllarını veren insanlar ile 7 ayda aynı kalitede olmayı beklemiyorum tabi ki ancak 7 ay az bir süre değil diye düşünüyorum bu alanda çalışan arkadaşların yapacağı yönlendirme çok işime yarayacaktır ilginiz için teşekkür ederim 

• Motion Graphic Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: photoshop fotomanipülasyon önerileri
« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2018, 18:20:50 ÖS »
Manipulasyon yapılacak görseller eğer sıkıştırma uygulanmamış bir formatta ise renkleri birbirine yaklaştırmak daha iyi olabilir. Kendi çektiğim raw fotoların sıcak, soğuk değerlerini fotoğraf makinesinin yazılımı ile değiştirebiliyorum. ışık patlamalarını azaltıp gerekirse ışık değerlerini arttırabiliyorum. Raw fotoğrafların avantajı diğer formatlara göre daha fazla.

Dekupe yaptığınız görselin sırıtmaması için, renklerden ayrı olarak hacim, espas, gölge, perspektif gibi unsurları birbiriyle uyumlu seçip, gerekirse illüstre etmelisiniz. Renkleri tüm katmanlarda değiştirmek için üst bir katmana renk efekti verebilirsiniz.

• Illustrator