Gönderen Konu: wacom Intuos4 Wireless Surface Sheet değişimi  (Okunma sayısı 2661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rehakaraca

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
wacom Intuos4 Wireless Surface Sheet değişimi
« : Eylül 29, 2013, 23:30:30 ÖS »
Değerli forum üyeleri intuos serilerinde şu ana kadar yüzey değişimi yapan oldu mu? Yapılması gereklimi.
sahibinden.com da 70 tl falan

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-wacom-ack-10221s-sheet-for-i4-wl-standard-fiyatlara-18-k-131213193/detay

eski yüzeyi söktükten sonra yenisini takabilirmiyim hiç denemedim. Yapan arkadaş varsa bir sorayım dedim.
Son olarak kalem ucunun tamamen eskidiğinin ve atılması gerektiğinin farkına nasıl varırız. Pen stand içindeki bazı uçlar ne işe yarıyor ?

Teşekkürler iyi çalışmalar...... 
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2013, 23:42:54 ÖS Gönderen: rehakaraca »

Çevrimdışı rehakaraca

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: wacom Intuos4 Wireless Surface Sheet değişimi
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2013, 23:50:28 ÖS »

bir video buldum bana fikir verdi ama ,yapasım gelmedi .yüzeyi bozup yapıştıramamak var :)

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: wacom Intuos4 Wireless Surface Sheet değişimi
« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2013, 13:39:25 ÖS »
...yüzeyi bozup yapıştıramamak var :)

Niye yapıştıramayasınız ki? =) Yüzey çok çizikse değiştirmekte fayda var. İntous 3ler de çizim tabakası sadece bir taraftan yapışıktı ya da benim kullandığımın yapışkanı da az olabilir. Tabakayı kaldırdığım zaman gelen yapıştırıcı kokusu ortaokulda kullandığım ingilizce türkçe sözlüğün kokusu gibiydi. Çok severdim. =D

Şu vakte kadar 4 tane tablet elimden geçti, İlki evde kullandıklarımdan biri. Bir diğerini bozdum ya da kalem bozuktu bilmiyorum. 3'üncüyle helalleşip vedalaştık. 4. yle birlikte iyi anlaşıyoruz. Toplam da 3-4 kere uç değiştirdim. Çalıştığım bütün programlarda kullanıyorum. Tırnakla ya da cımbızla çekip çıkaramayacak gibi oluncaya kadar kullanılabilir diye düşünüyorum. Ama uç yıprandığında keskinleşip yüzeyi çiziyor. Yüzeyin bozulmaması için asetatla kapatanları da duydum. Velhasılı fazla titizlenmeye gerek yok bence. Dünya malı, her şeyin bir ömrü var. =D

O uçlardan bazıları çizer takımının kullanım alışkanlığına göre düşünülmüş sanırım.
  • Illustrator