Gönderen Konu: 11 Second Club April - Marked Woman  (Okunma sayısı 4062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raskolnikof

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
11 Second Club April - Marked Woman
« : Nisan 20, 2010, 19:10:27 ÖS »
11 Secon Club April Competition icin yapmis oldugum animasyonun block kisimlarini bitirmek uzereyim , animasyonu sizlerin yapici elestirilerinize sunuryorum ...

Çevrimdışı Türker

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: 11 Second Club April - Marked Woman
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2010, 23:52:26 ÖS »
Adam Break Dansı yapıyor gibi biraz....

Çevrimdışı Raskolnikof

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2010, 00:29:37 ÖÖ »
Haklisiniz , belindeki hareketler oldukca goze batiyor , onu duzeltecegim hemen...

Çevrimdışı Art.of.DarkRaven

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • emrebuyukbayram
« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2010, 11:36:02 ÖÖ »
man char:
başlangıçta kol bağlama pozunda bir yanlışlık var, sağa doğru eğilirken pelvisin de biraz eğildiği bölgeye doğru aynı orantıda gelmesi gerekir kalça hareketlerinin doğru olması önemli yoksa üst vucut ile alt vucut ayrı parçalar izlenimi verir, ayağa kalkıp dönerken çok geniş bir arc çiziyor oysa o arc çok daha kısa masadan çok uzak olmamalı ve dönerken kafası odağını kaybetmiş omuzlara ile sabit bir biçimde poz almış oysa orada bir oadak noktası var odaklanma durumunu dikkate al, eller çok symetric hareket ediyor onu biraz boz bence, gövde belden bağımsız bir biçimde poza giriyor vucudun bu kısmını biraz toparlamalısın, aynı poz u tekrarlaması  doğru bir uygulama değil, animasyonun genelinde üst vucut ile alt vucut farklı görünüor.

woman char:
bu karakter masadan kalkarken eli masanın içine giriyor muhtemelen fk olarka pozlamayala uğraşmışsın halbuki ik ile masaya elini sabitleyebilirdin muhtemelen rigin bir yerinde ik fk switch i vardır, basaya elini detekleyip kaldırmışsan pelvis yukarı kalkarken head daha aşağıya doğru eğilir bunu bir ivme gibi düşünebilirsin vucut denegesini korumalısın ve bu karkaterin bir kolu sakat muhtemelen sol koluna biraz daha yük binmesi gerekmekte, ayağa kalkıp yapmış olduğu bir kol aksiyonu var vucutan aldığı enerji ile yaptığı hareket çok bağımsız kalıor hareketi hazırlarken "anticipation" gücü tam algılayıp algılamadığına dikkat etmelisin ve vucudun çizdiği line of action larıda baz almalısın, arasıra göğüs kafesi altında geriye doğru poza giriyor bunu neden sürekli yaptığını anlamadım, en son kafasını öne doğru eğerken boyun ile bağımsız bir şekilde poza giriyor aynı şekilde omuzlarlada öyle.

faydalı olması açısından tespit ettiğim genel durumları yazdım, işi iletletince çok daha detaylı yazarım...
kolay gelsin.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Raskolnikof

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2010, 21:20:49 ÖS »
eyw kardesim , yorumlarini dikkate alarak tekrardan sahneyi bastan assagi gozden gecirecegim ...

Çevrimdışı Raskolnikof

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Nisan 23, 2010, 22:15:51 ÖS »
Yorumlarinizi goz onunde bulundurarak sahneyi tekrar ele aldim...

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • emrebuyukbayram
« Yanıtla #6 : Nisan 24, 2010, 21:05:40 ÖS »
olcay hevesini kırmak istemiorum veya benzeri bir şey olması beni üzer ancak 2. videodan sonra görünen o ki acting e başlaman için çok erken, pozların okunması gerekir ama slüetin okunmuyor bir çok karede, bence biraz daha tek kare pozlar çalışsan daha iyi olur bir sahne oluştur kendine tek kare poz vererek duyguyu yansıtmaya çalış, ve slüet kesinlikle okunsun, karakterleri sahnede simsiyah hayal et derinlik bilgisi olmadığını farz et karkaterin slüet pozu bize duyguyu verecekmi veya okunacakmı sana ne ifade ediyor, nasıl bir pozmuş gibi görünüor gerçekten verdiğin pozun slüeti doğrumu, bunlar üzerine düşün ve yine line of action üzerinde biraz dur.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Raskolnikof

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Nisan 24, 2010, 21:13:43 ÖS »
haklisin emre , bende simdilik proje yarim kalmasin diye bitirmeye calisiyorum , pozlama ile ilgili calismalara baslayacagim , bir yandan pozlama ve walkcycle ile ilgili teknik dokumanlari inceleyip kendimi gelistirmem gerekiyor

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • emrebuyukbayram
« Yanıtla #8 : Nisan 24, 2010, 21:16:42 ÖS »
"animators survival kit" isimli kitabı temin edip incelersen çok faydasını görürsün.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Raskolnikof

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Nisan 24, 2010, 21:38:43 ÖS »
Animators survival kit isimli kitap var elimde, inceleyip bitirdim , birde o kitabin dvd sini aldiydim , o da elimde mevcut vakit buldukca ilgileniyorum , aslinda Animation Mentora baslayacaktim fakat ingilizcemi yetersiz mi buldular henuz anlamis degilim Application u kabul etmediler , kismetse 3 ay sonra tekrar basvurmayi deneyecegim...

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • emrebuyukbayram
« Yanıtla #10 : Nisan 24, 2010, 21:48:26 ÖS »
ingilizceni yetersiz bulmuş olabilirler veya açık sınıf yoktur
  • 3D Generalist