Gönderen Konu: müzik tasarlamak  (Okunma sayısı 23233 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: müzik tasarlamak
« Yanıtla #20 : Ocak 20, 2011, 00:38:13 ÖÖ »
Şahin senmiydin yahu :)

Çevrimdışı deadric

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Ocak 20, 2011, 00:41:18 ÖÖ »
Şahin senmiydin yahu :)

;D Evet benim abi eheh.

Çevrimdışı PloKoon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Ocak 20, 2011, 00:46:34 ÖÖ »
http://rapidshare.com/files/443470743/demo_record.mp3
bu benim albümden bir kuble tamamı ev yapımı ürün rough halidir.
record renoise
gitar suhr custom s5 hsh
anfi superlead 100 + 1960 kabinet
mxr overdrive
boss delay dd3
boss comp cs3
mic sm 58 gain
rode ntk reverb için
drum Addictive Drms
plugsound
trilogy
keyboard m-audio

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Ocak 20, 2011, 00:59:24 ÖÖ »
http://rapidshare.com/files/443470743/demo_record.mp3
bu benim albümden bir kuble tamamı ev yapımı ürün rough halidir.
record renoise
gitar suhr custom s5 hsh
anfi superlead 100 + 1960 kabinet
mxr overdrive
boss delay dd3
boss comp cs3
mic sm 58 gain
rode ntk reverb için
drum Addictive Drms
plugsound
trilogy
keyboard m-audio

genel sound içinde snare zayıf kalmış bence onun haricinde dengeler güzel eline sağlık..

Çevrimdışı PloKoon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Ocak 20, 2011, 01:03:14 ÖÖ »
teşekkür ederim snare konusunda haklısın ama taslak zaten bunlar vakit bulunca edit medit rerecord falan mix falan yapınca dinletirim size teşekkür.

Çevrimdışı deadric

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Ocak 20, 2011, 01:04:16 ÖÖ »
Ben de beğendim, güzel bir sound yakalanmış.

Bana da ziller, özellikle hihatlar fazla geldi. Gerçi daha bitmemiş, o yüzden güzel. Gitar tonu da çok sağlam.

Çevrimdışı PloKoon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Ocak 20, 2011, 01:07:27 ÖÖ »
çok teşekkür ederim deadric ebet hihatler hep sorun zaten vsti de lakin bizde kayıda girersek zilleri K larla alıcaz simüle olmuyo zil olayı sende bilirsin ki. tekrar teşekkürler senin şarkılar, cover oh oh mis bayadır müzik konuşmuyordum dinlemiyordum ilaç gibi geldi.

Çevrimdışı deadric

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Ocak 20, 2011, 01:31:45 ÖÖ »
çok teşekkür ederim deadric ebet hihatler hep sorun zaten vsti de lakin bizde kayıda girersek zilleri K larla alıcaz simüle olmuyo zil olayı sende bilirsin ki. tekrar teşekkürler senin şarkılar, cover oh oh mis bayadır müzik konuşmuyordum dinlemiyordum ilaç gibi geldi.

Teşekkür ederim :)

Superior 2.0 davul vst sini denemediysen bir de zillere orada bak derim. Ama tomlar bence superiorun en müthiş silahı. Kickler ridelar falan kısaca çok güzel bişey  :D

Benden bukadar şimdilik. Uyku zamanı ehehe.

Çevrimdışı Türker

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Ocak 20, 2011, 14:44:15 ÖS »
Bilgiler için teşekkürler.Şu VSTi işini bir deneyeceğim,şöööyle iyisinden bir ses kartı marka/model de önerin tam olsun.

Yapılan çalışmaları dinledim de hep metal-rock karışımı geldi bana.Temalar birbirine çok mu benziyor yoksa sadece ben mi bu şekilde algılıyorum.Gerçi bir türün temaları birbirine çok benzer,o da ayrı....

Benim yaptıklarım biraz senfonik ve şu an telifleri için uğraşıyoruz.O sebepten -ŞİMDİLİK-  internete salmamız mümkün değil.Notaların noter tasdiki biter bitmez burada demoelarını yayınlarız.

Ayıptır söylemesi,İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı Çok Sesli Korosu ve Söz Sanat Müzik Gurubunda tenor olarak görev almaktayım.Haliyle piyasada ne gibi hırsızlıklar olduğunu hep beraber görebiliyoruz.
Mesela,herhangi bir parçanın en güzel pasajının 8 ölçülük notasını aşırtıp bir kaç değişiklik ile kendi eseri gibi sunan uyanıklar olduğu gibi.Bunlar birde isim yapmış insanlar,pop yıldızları.Saygı görüyorlar,kızlar (Sözüm meclisten dışarı) kıçını yırtıyor bunlar için.Bayan aşırıcılarda var tabi..İsim verirsem burada mahkemeye verirler beni o da ayrı.Neyse...
O sebepten  özgün parçalarınızı birebir dinletmenizde de fayda var hani.

Çevrimdışı deadric

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Ocak 20, 2011, 15:07:30 ÖS »
Bilgiler için teşekkürler.Şu VSTi işini bir deneyeceğim,şöööyle iyisinden bir ses kartı marka/model de önerin tam olsun.

Yapılan çalışmaları dinledim de hep metal-rock karışımı geldi bana.Temalar birbirine çok mu benziyor yoksa sadece ben mi bu şekilde algılıyorum.Gerçi bir türün temaları birbirine çok benzer,o da ayrı....

Benim yaptıklarım biraz senfonik ve şu an telifleri için uğraşıyoruz.O sebepten -ŞİMDİLİK-  internete salmamız mümkün değil.Notaların noter tasdiki biter bitmez burada demoelarını yayınlarız.

Ayıptır söylemesi,İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı Çok Sesli Korosu ve Söz Sanat Müzik Gurubunda tenor olarak görev almaktayım.Haliyle piyasada ne gibi hırsızlıklar olduğunu hep beraber görebiliyoruz.
Mesela,herhangi bir parçanın en güzel pasajının 8 ölçülük notasını aşırtıp bir kaç değişiklik ile kendi eseri gibi sunan uyanıklar olduğu gibi.Bunlar birde isim yapmış insanlar,pop yıldızları.Saygı görüyorlar,kızlar (Sözüm meclisten dışarı) kıçını yırtıyor bunlar için.Bayan aşırıcılarda var tabi..İsim verirsem burada mahkemeye verirler beni o da ayrı.Neyse...
O sebepten  özgün parçalarınızı birebir dinletmenizde de fayda var hani.

Rock-Metal müzik eserleri bu türe uzak olanlar için birbirinin aynısı gibi gelebilir. Aynı pop vs türevlerinin de rockerlara göre birbirine benzemesi gibi değerlendirebiliriz belki. Daha uzun süre dinlendiğinde aslında herbirinin farklı eserler olduğu anlaşılıyor.

Telif konusu bana göre çok karışık ve uğraşması zahmetli. Ayrıca para ödemek de gerekiyor ya ben direk yokum :)

Size önerdiğim vst ler içinden "east west quantum leap gold orchestral" tam işinizi görecek programdır. (platinum versiyonu daha sağlam sanırım)

Vaktiyle bu programla yaptığım ufak bir denemeyi buradan dinleyebilirsiniz.
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2011, 18:07:17 ÖS Gönderen: deadric »

Çevrimdışı PloKoon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : Ocak 20, 2011, 15:16:23 ÖS »
ses kartı olarak ben maya44 usb kullanıyorum tavsiye ederim ayrıca m-audio nun compell.com.tr ses kartları var. emu var 100 $ civarından başlıyor aşağı yukarı ve ev için yeterlidir ama bir half pro işlere gidicekse kayıt işi protools digidesign 002 gibi rack lere kadar giden bir iş. ayrıca bununlada kalmıyor kesinlikle aslında en lazım olan şey hr 824 mackie yada gelenec 8040 A gibi aktif kolon lazım. doğru duymuyorsan müzik biryerde tıkanıyor. vsti ler den bahsederken bizim örneklerin rock-metal olmarı tamamen tesadüf birde zaten simüle edilmesi zor müzik tamamen analog kayıtlar yapıldığı için benzer gelmiş olabilir. toparlayayım ses kartı evet önemli ama ihtiyaca göre belirlenebilecek birşey daha önemlisi aktif hoparlör. birde ses kartını external alırsan laptop a takarsın biryere kayıt için gittinmi yanında olur vesaire.

Çevrimdışı serkanos

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Ocak 21, 2011, 05:09:36 ÖÖ »
m-audio fasttrack pro tavsiye edermisiniz peki?M-audio nun oxygen midi klavyesini almıştım fl studio da ritim çalarken aynı anda klavyeden bişey çaldığımda çaldığım ses çok kısılıyor mesela.Ses kartı bunu önleyecek mi?

Çevrimdışı deadric

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : Ocak 21, 2011, 11:39:45 ÖÖ »
Sorununuz ses kartına bağlıymış gibi gelmedi bana. Biraz daha açıklayabilir misiniz? Ya da ufak bir ses kaydı da koyabilirsiniz sorunu gösteren.

Çevrimdışı serkanos

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : Ocak 21, 2011, 11:53:25 ÖÖ »
anakartın onboard ses kartıyla idare edyiorum şimdilik.Sorun ondanmış gibi geliyor duyduğuma göre.FL de ritim çalıyor bende o çalarken üzerine piano çalarak kayıt yapmak istiyorum.İkisi aynı anda işlemiyor.O çalarken eş zamanlı bişeyler çalamıyorum.

Çevrimdışı PloKoon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : Ocak 21, 2011, 12:07:32 ÖS »
fl studio yu bilmiyorum. o kartın bir evvelki jenerasyonundan şirkette var. cubasede ritm üzerine başka birşey çalarken bir sorun olmuyor. sorunun ses kartı olduğunu sanmıyorum. yazılım olabilir. klavye olabilir. görmek lazım ayar mayar işleri.

Çevrimdışı deadric

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Ocak 21, 2011, 12:10:11 ÖS »
FL dn başka bir programla denediniz mi? Cubase, Sonar vs. Ben hiç midi klavye kullanmadım ama bahsettiğiniz şey latency (gecikme) midir? Şöyle sorayım, fl de ritm vs. açık değil iken sadece herhangi bir enstrumanı klavyeden çalmaya çalışırsanız herhangi bir sorun olmuyor mu? Yani tuşa bastığınız anda ses geliyor mu?

Sorununuz gecikme dışında birşeymiş gibi geliyor bana hala. Eğer öyle ise ses kartıyla ilgili değil diyebilirim. Ama gene de ufak bir bütçe ayırıp daha sağlıklı çalışmak açısından ses kartı alınmalı. Pci dan takılan kartlar daha uygun fiyatlı.

Çevrimdışı serkanos

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : Ocak 21, 2011, 12:21:39 ÖS »
cubase le de deneyeceğim onda da sorun olursa ses kartı şart olacak galiba.Tek başına çalarken hiçbir sorun yok.Gecikme çok az oluyor.

Çevrimdışı PloKoon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : Ocak 21, 2011, 12:38:44 ÖS »
yani level dengelerle falan o sorunu halledebilirsin gibi geliyor bilmiyorum bakmak lazım. ses kartı olduğunu düşünmüyorum sorunun kaynağı.

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Ocak 23, 2011, 03:55:10 ÖÖ »
En son yapmış olduğum parçanın klibi..çok taze , ilk dinleyenlerdensiniz...

Çevrimdışı deadric

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : Ocak 23, 2011, 10:15:45 ÖÖ »
Çok güzel geliyor abi. Özellikle basslar çok hoşuma gitti.

Eline sağlık.