Gönderen Konu: Megan Araba  (Okunma sayısı 4258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Therry_Phan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Megan Araba
« : Şubat 15, 2014, 18:20:40 ÖS »
Herkese merhabalar. Uzun bir aradan sonra yeni çalışmamı yayınlıyorum. Bir süredir gerçekçi araç renderı üzerinde çalışıyordum.

Aşağıda en son yaptığım renderlardan birini görebilirsiniz. Amacım doğal ortamdaki en gerçek sonuca ulaşmak.
Yerdeki gölgeler üzerinde çalışıyorum.

HDRI aydınlatma kullanıyorum. Tüm önerilere açığım. Ayrıca showreeli olan arkadaşların mutlaka görüşlerini bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar.
« Son Düzenleme: Mart 28, 2014, 23:17:00 ÖS Gönderen: Therry_Phan »

Çevrimdışı GARYOSAVAN

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • GARYOSAVAN Youtube Channel
Ynt: Megan Araba
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2014, 18:37:46 ÖS »
Color Correction'da kullan. :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Hızır KAYA (Aloha34)

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • __V F X__
« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2014, 09:57:02 ÖÖ »
Showreel'im yok ama ufaktan bir demoreel'im var. Yorum yapabilirmiyim bilemedim?
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Blacker

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2014, 16:00:57 ÖS »
paint de hazırladıgım movie makerda düzenledigim showreel olsa olurmu?yandan bakınca zbrush,houdini,hiero da yapılmış gibi duruyo

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2014, 19:02:28 ÖS »
Hdri aydınlatmanın yanısıra sanırım sahnede ışık da olmalı gölge elde etmek için. Render konusunda tecrübem az yalnız. Bu tarz bir sahne de hazırlamadım. İzlediğim derslerden aklımda kalanlar...

Aracın altına bir plane koymak gerektiğini düşünüyorum. Düzleme shadow matte shader atandıktan sonra renderda aracın altına gölge düşecektir. En azından bir aşama daha gerçekçi duracaktır. Çalışmanın geldiği aşamaları paylaşmaya devam edin.

paint de hazırladıgım movie makerda düzenledigim showreel olsa olurmu?yandan bakınca zbrush,houdini,hiero da yapılmış gibi duruyo

Showreel'im yok ama ufaktan bir demoreel'im var. Yorum yapabilirmiyim bilemedim?

Color Correction'da kullan. :)

İki haftaya realistic-cgi üzerine showreel'im çıkacak. Şimdiden yazayım da sonradan edit'lerim.

Hepimiz reeliz. =)
  • Illustrator

Çevrimdışı Therry_Phan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mart 27, 2014, 13:45:54 ÖS »
Merhabalar, süreçle ilgili katettiğimiz yolu paylaşmak istedim. En son geldiğimiz nokta şu anda bu:
« Son Düzenleme: Mart 28, 2014, 23:16:42 ÖS Gönderen: Therry_Phan »

Çevrimdışı Therry_Phan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Mart 28, 2014, 23:16:13 ÖS »
Yorumlarınız için teşekkürler. Kimse yazmadığına göre mükemmel olmuş herhalde...

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mart 28, 2014, 23:54:41 ÖS »
Elinize sağlık, arabalardan ve renderdan teknik olarak anlamam ama low sample bir render olsa gerek. Bir de mekana göre aşırı net, z depht .vs depht of field için biraz ayar yapmanızı tavsiye edebilirim.

Yorumlarınız için teşekkürler. Kimse yazmadığına göre mükemmel olmuş herhalde...

Çalışmanıza yorum yazılmamasına üzülmüşsünüz ama size zaman ayırıp yazan forumdaşlarınızın/meslektaşlarınızın önceki yorumlarına bir geri dönüşte bulunmamışsınız, hatta başka başlıklarınızda da merak edip sorduğum, forumdaşların da yazdığı herhangi bir şeye sizden cevap yazılmamış. O yüzden bu tepkinizi anlamlı bulmadığımı belirtmek isterim. İletişim ve paylaşımda bulunmak foruma çalışma atıp kenara çekilmek değil bence. Çalışma paylaşmasanız bile siz de samimiyet kurmak açısından foruma çalışma gönderen arkadaşların işlerine yorum yazmalısınız.

Kolay gelsin.
  • Illustrator