Gönderen Konu: İKSİR Sinema Filmi  (Okunma sayısı 3960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osentatoglou

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İKSİR Sinema Filmi
« : Mayıs 16, 2014, 16:15:43 ÖS »
Herkese selam arkadaşlar.

Türkiye'nin ilk Live action animation filmi "İKSİR" vizyona girmiş bulunmaktadır. Filmimiz Kardeşliğin önemi ve hayvan sevgisi üzerine kurulu bir senaryoyu ele almaktadır. Yönetmenliğini Birkan UZ üstlenmiştir. Filmde başrolde Keremcem, Cansu TOSUN, Seda GÜVEN, Bülent ŞAKRAK ve Bülent ÇOLAK yer almaktadır.

Film hakkında daha çok bilgi edinmek için;
http://www.iksirsinema.com/index.html

Not: Siyah Martı Animation Studios; Soma'da yaşanan elim kazada vefat eden işçilerimizin ailelerinin acılarını bir nebze olsun paylaşmak ve yardım edebilmek adına, İksir filmimizin ilk günkü gelirini bağışlama kararı almıştır. Vefat edenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyoruz. Bir daha böyle acıların yaşanmaması temennisiyle.

Mumya

• Ziyaretçi
Ynt: İKSİR Sinema Filmi
« Yanıtla #1 : Mayıs 16, 2014, 19:50:27 ÖS »
Tebrik ederim.

Bu filmi mutlaka izlemeye gideceğim.
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2014, 16:31:02 ÖS Gönderen: Mumya »

Çevrimdışı osentatoglou

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2014, 20:15:50 ÖS »
Daha önce yapılmış bu tarzdan bir örnek varsa bizimle de paylaşırsan seviniriz Kaan Kapar.

Çevrimdışı osentatoglou

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mayıs 17, 2014, 01:24:18 ÖÖ »
Köstebekgiller geçtiğimiz aya kadar Siyah Martı bünyesinde, yani bizim bünyemiz altında yapılmış bir dizidir. Sinema olarak örnek gösterebilir misiniz?

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mayıs 17, 2014, 14:01:39 ÖS »
Köpeğin dışında karakter tasarımlarını sevdim Türkiye'de bir ilki deneyecek inşallah başarılı olur ve sektörde bir adım daha ilerlemiş oluruz.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı kadirdeniz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Web Sitem
« Yanıtla #5 : Mayıs 17, 2014, 16:08:24 ÖS »
Arkadaş haklı bu konuda alınganlık göstermenin anlamı yok. Her iş Türkiye'de bir ilk diye çıkıyor. Bu kadar kendimizi basite indirgemeye gerek yok. Köstebekgillerden biraz daha iyi olmuş. Kendinizi geliştiriyorsunuz. Umarım daha iyi işler çıkar bundan sonra. Ancak ciddi bir eleştiri getirmek istemiyorum. Başarılar...
  • 3D Generalist

Mumya

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 17, 2014, 17:11:04 ÖS »
Kim ne derse desin, İlk yorumu ben yazdım.

Çevrimdışı osentatoglou

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mayıs 17, 2014, 18:39:29 ÖS »
Arkadaşlar gözden kaçırdığınız bir nokta var. Yorum yazarken lütfen bunları göz önünde bulunduralım. Burada amacımız insanlarla polemiğe girmek kesinlikle değildir. Eleştirilere alınganlık elbette gösteremeyiz. Herkesin film hakkında eleştirisi olabilir, olmalıdır da. Fakat bu duyuru niteliğindeki konu başlığımız altında, "Neden Türkiye'de yapılan her şey bir "ilk"? " gibi bir sorunun sorulması bizleri zan altında bırakmaktadır. Sizlere film hakkında yalan bilgiler vermedik. Bu sadece bizim duyuru niteliğinde bir konu başlığımızdır. Yorum yazarken bunu dikkate alarak yazalım. Kadir Bey eleştiriniz için teşşekürler fakat, o haklı veya bu haklı şeklinde bir yorum ister istemez tartışmaya sebebiyet verecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz arkadaşlar.

Çevrimdışı kadirdeniz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Web Sitem
« Yanıtla #8 : Mayıs 17, 2014, 23:25:10 ÖS »
Arkadaşlar gözden kaçırdığınız bir nokta var. Yorum yazarken lütfen bunları göz önünde bulunduralım. Burada amacımız insanlarla polemiğe girmek kesinlikle değildir. Eleştirilere alınganlık elbette gösteremeyiz. Herkesin film hakkında eleştirisi olabilir, olmalıdır da. Fakat bu duyuru niteliğindeki konu başlığımız altında, "Neden Türkiye'de yapılan her şey bir "ilk"? " gibi bir sorunun sorulması bizleri zan altında bırakmaktadır. Sizlere film hakkında yalan bilgiler vermedik. Bu sadece bizim duyuru niteliğinde bir konu başlığımızdır. Yorum yazarken bunu dikkate alarak yazalım. Kadir Bey eleştiriniz için teşşekürler fakat, o haklı veya bu haklı şeklinde bir yorum ister istemez tartışmaya sebebiyet verecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz arkadaşlar.

Bence tartışmaya gerek yok. Benim böyle bir amacım da yok zaten. Bu sektörün gelişmesi için böyle çalışmaların artması gerekiyor. Ayrıca birbirimize eksiklerimizi söyleyeceğiz ki hataları görebilelim. Ancak şu anda eleştiriden çok tolerans göstermemiz gerek.
Bu arada benim kızlarım da kedi delisi. Hiç kedilerin ön planda olduğu bir film yoktu. Bu sebeple ilk fırsatta götürmek istiyorum onları. Hatta şu beyaz kedinin maskotları da satılsaydı keşke:)
Tekrar başarılar diliyorum.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı meraktansoruyorum

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Mayıs 18, 2014, 18:40:27 ÖS »
1963 yapımı Cici Can var.

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Mayıs 18, 2014, 21:58:14 ÖS »
eleştiri olarak
1- güzel olmuş
2- seymenin bir gözü yeşil biri mavi olmalıydı
3- 3d karakterler ile gerçek dünya renk olarak tam uyum sağlayamamış gibi, özellikle keremcemin eşeklerle olan kısmında
4- bremen mızıkacılarını andırıyor bu da hoşuma gitmedi
  • 3D Generalist