Gönderen Konu: Avid sanıldığından daha iyyidir.  (Okunma sayısı 8305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RawRecruit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Avid sanıldığından daha iyyidir.
« : Temmuz 04, 2005, 05:05:12 ÖÖ »
AVID Video da olduğu kadar film montajlarken de iyi işler çıkartır. Ama 10 larca versiyonu var tabi. 1200$ dan 485.000 $ a kadar uzanan bir fiyat aralığında ihtiyacınıza göre bir sistem kurabilirsiniz. Şu anda Adrenalin versiyonunu kullanıyorum, bende, patronda, müşteride, seyircide memnun. Quantel, Silver ve Velocity Q kullanmış birisi olarak Avid bence daha iyi. İlk başta karışık ve işi uzatıyo gibi gelebilir. Drama projeleri yapıyyorsanız ve kalite önemliyse alıştınızmı birkere diğerleri çooook amatör kalıyo. Biede SOFT IMAGE kullanıyorsanız veya kullanan biriyle ortakla iş yapıyorsanız mükemmel işler çıkartmak içten bile değil. Yabancı filmlerin RollCaption yazılarını biraz daha dikkatli bakın avid in ismine çokça rastlarsınız. Genelde TV lerde vardır. Program ve haber montajlamak için kullanılırlar. Bu yüzden  sadece basit yönleri bilinir. Derinlemesine bilen bir kurgucuyla oturdunuzmu başına uçar gider.

Çevrimdışı RawRecruit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2005, 05:13:31 ÖÖ »
Diğerleri çok amatör kalıyo kalıyor derken, Quantel Hariç diye yazmayı unuttum. Aman haa. O da kendi içinde çok delidir. Ama AVİD Discreet Pinnacle ı satın aldıktan sonra çok iyi ataklar yaptı. Quantel rekabet için PC versiyonu haline dönüşeceğini açıkladı.
Birde mesajda Silver dediğim sistem Pinnacle Edition / Liquid olarak bilinir.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #2 : Temmuz 04, 2005, 11:26:24 ÖÖ »
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler..
  • 3D Generalist

Çevrimdışı RawRecruit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Adrenalin neredn bulunur ?
« Yanıtla #3 : Ağustos 28, 2005, 05:33:02 ÖÖ »
Öncelikle gec cevapladıgım icin ozür dilerim. 1 aydan fazla bir zamandır setteydim ve internete girmem mümkün değildi. Çekimler sırasında cep telefonumu dahil evde bırakıyorum.
Şimdi soruya gelelim. Avid Adrenalini nereden bulabiliriz.
Her yerden.
En az 21 bin euro para ayırarak bir Adrenalin alabilirsiniz. Tam teşekküllü almaya kalkarsanız Avrupa fiyatlarıyla size 37 bin euroya mal olur. Haa sadece programı lazımsa her hangi bir dosya paylaşım programına Adrenalin yazın tüm versiyonlarını bulabilirsiniz. Yada ben size 6 CD den oluşan ve artı olarak özel Pluginler dahi,l elimdeki bütün yazılımları verebilirim. Para istemiyorum.
Fakaaaaat. Eğer elinizde Adrenalin Box yoksa program sadece CD içinde yer işgal eder. Bilgisayarınıza kuramazsınız bile. Yani Adrenalini Adrenalin yapan Donanmım tarafı. Yazılımı tek başına hiçbiiiiir işe yaramaz.
Adrenalin fiyat performans açısından bakıldıgında bu gün dünyadaki en uygun sistem. Orta ölçekli işlerde yetemedigi hiçbir şey yok. Color Key ve Soft Follow Sinema seviyesinde. Render olmayan dijital sistem yoktur. Var diyen ya yalan söyler yada saçmalar. Adrenalin render yokmuş gibi çalışır. 3D ve filtreleri esnektir ve gelişmeye açıktır. SoftImage ile gerçekten entegre çalışır. Capture işleminde jenerasyon kaybı çok azdır ve 1:1 çalışabilirsiniz. HD için tam desteği vardır.Şimdili bu kadar.
Amacınız satın almaksa kim satıyor Türkiye' de bilmiyorum.
SoftImage XSI / Avidin Tüm versiyonları / ProTools ve İnferno Hakkında başka sorularınız olursa burdan elimden geldigi kadsar yardımcı olmaya çalışırım.

Çevrimdışı ascotra

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avid sanıldığından daha iyyidir.
« Yanıtla #4 : Mart 21, 2007, 13:41:16 ÖS »

SoftImage XSI / Avidin Tüm versiyonları / ProTools ve İnferno Hakkında başka sorularınız olursa burdan elimden geldigi kadsar yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba üstad, inferno hakkında bize ne gibi kaynaklar tavsiye edersiniz ? acıkcası pek fazla uygulama bazlı kaynak bulmakta zorluk cekiyorum.yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

Çevrimdışı dogantasar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ağustos 08, 2009, 15:51:17 ÖS »
sinanpaşa pasajından 5-10 ytl ye alacağınız crack versiyonu iyi bir laptopa kurablirsiniz...decke bağlayamasanızda decke bağlı herhangi bir avidde external diskinize yapacağınız kaydı projeyi kopyalayarak laptopınızda güzelce işleyebilir sonrasında yine aynı avidden çıktı alabilirsiniz...

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #6 : Ağustos 08, 2009, 17:17:15 ÖS »
foruma hoşgeldiniz...Ama lütfen bu forumda, crack kullanımla ilgili deneyim ve bilgilerinizi paylaşmayınız...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cemgul

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ağustos 08, 2009, 19:35:32 ÖS »
Avid çok iyidir demeye gerek yok sinema sektöründe kurguda endüstri standartı zaten. Ama ben AdrenalineHD ye eşdeğer 15.000$ lık bir MacPro+FinalCut+Decklink sistemle evde HD-2K edit-color-finishing yapabiliyorsam Avid'e 37.000 euro vermek bana mantıklı gelmiyor. Avid herhangi bir video donanımıyla değil sadece kendi donanımıyla çalışıyor (en azından decklink ile çalışmadığını biliyorum) sorun bu.

Pahalı olması dışında tartışılmaz ideal kurgu platformu Avid'dir. FinalCutPro ve Edius tv platformunda en yakın rakipleri olsa da sinemada lider hala Avid.

Decklink veya AJA gibi firmalar avidle bir anlaşma yapsa avid yazılımları (özellikle media composer) bu donanımlarla da çalışsa daha da yaygınlaşır ve ucuzlar ama Avid'in böyle bir niyeti yok maalesef.

Çevrimdışı cezmikardas

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • http://www.cezmikardas.com
« Yanıtla #8 : Ağustos 08, 2009, 21:56:29 ÖS »
Decklink veya AJA gibi firmalar avidle bir anlaşma yapsa avid yazılımları (özellikle media composer) bu donanımlarla da çalışsa daha da yaygınlaşır ve ucuzlar ama Avid'in böyle bir niyeti yok maalesef.
salaklar işte :)