Gönderen Konu: Autodesk'in Alias'ı satın alması...  (Okunma sayısı 20773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı soth

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Autodesk'in Alias'ı satın alması...
« Yanıtla #20 : Ekim 05, 2005, 13:49:39 ÖS »

:agla:

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #21 : Ekim 05, 2005, 13:50:06 ÖS »
Cemkaram kardesim:) mayaci kesilmedim sen yanlis anladin.Ustelik Maya nin kotu oldugunu savunmadim ben hicbir zaman cunku kullanmadim :lol: . Ama max i seven biri olarak mayada bahsettikleri stabilitenin max e gelecegi fikri sevindirdi beni. Mayacilar sizin adiniza da sevindim max gibi bir programa terfi etme ayricaligi yasiyorsunuz :lol:  :titre:
  • 3D Animator

Çevrimdışı Varış

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Ekim 05, 2005, 14:08:02 ÖS »
Hehe... siz Gürkan'ı boşverin. Max'in ruhunuzu satın almasına izin vermeyin. Xsi'da kendinizi bulacağınızı garanti ediyorum.

Program tutma, programları kişilikleştirmenin bir neticesi diye düşünüyorum. İnsanın eski de olsa eşyalarını veya arabasını sevmesi gibi bir şey.  Ayrıca futbol takımı tutmuyoruz, bari program takımı tutalım diyorum arkadaşlara. Dozunu kaçırmadan tabi. Hem yılın bombası patlamış. Bırakın da biraz takılalım ucundan :)

Artık bundan sonra "Max vs. Maya" tartışmaları yerine "Xsi vs. 3d Maya" tartışmaları göreceğiz galiba.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #23 : Ekim 05, 2005, 14:09:14 ÖS »
Keşke ülkemizde geliştirilen bir 3D yazılımımız olsaydıda, yaşasın, bizim yazılımımız bu konjektürden faydalanacak diyebilseydik  :roll:

konumuza dönecek olursak, Autodesk'in geçmişinde satın alıp yok ettiği, kendi ürünlerine kattığı birçok sistem var. (Illuminaire Paint, Effect - sonradan Discreet Paint-Effect ve sonrasında Combustion oldu, Lightscape - önce Light oldu..sonra Max ve 3DViz'e konuldu., 5D Cyborg - online efekt sistemlerine çok ciddi bir rakipti, alındı, yok oldu, Media Cleaner - Cleaner oldu, şimdide piyasadan nerdeyse silindi..) Daha da vardır da düşünmek lazım.. Maya gibi bir dev yazılımı yok etmek, sindirmek kolay değil. Ama aynı çatı altında, hem Maya'yı, hem Max'e ayrı ARGE ayırmak, kendi kulvarlarında ilerlemelerine devam etmelerine izin vermek çokta mantıklı görünmüyor. Ama Autodesk'in muhakkak bir planı vardır. şu durumda Autodesk dışındaki firmalar avantajlı görünüyor. Çünkü kimsenin bu saatten sonra Maya seçeneği üzerine yatırım yapacağını sanmıyorum. Bekleyipte görecek zamanıda olmayanlar, otomatikman diğer seçeneklere bakacaktır. Maya'nın mevcut fiyat politikasıda değişecektir diye düşünüyorum..
  • 3D Generalist

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Ekim 05, 2005, 14:12:29 ÖS »
Memodin : program tutma denilince, bak çok üzüleceksin.. yuvana dön.. Autodesk yarın Avid'ide alır.. söylemedi deme :P
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #25 : Ekim 05, 2005, 14:31:33 ÖS »
valla memodin sus bak aliriz avid i de :P . Yav birakta sevineyim kendim almis kadar mutlu oldum heyyooo :P  
Autodesk in maya yi sindirecegini dusunmuyorum, aksine deger katmasi ihtimali buyuk. Yasasin mekss :titre: (saka leyn kizmayin)
  • 3D Animator

Çevrimdışı safakoner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • safakoner.com
« Yanıtla #26 : Ekim 05, 2005, 14:46:17 ÖS »
en cok ben uzudum herhalde... mayayi maxe bulayip birsey yapmadan bu ise devam ederseler ne ala... etmezseler hakikatten iyiolmaz cunku kullanmasi oldukca zevkli yazilim. dusundugum suki yerlesmis musterileri ve o musterilerinin uretim sureclerini goz onune alacaklar ki cok ciddi bir potansiyel var, kalkipta bunu cope atmazlar gibi geliyor bana ...

Çevrimdışı hamzabol

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.barakafilm.net
« Yanıtla #27 : Ekim 05, 2005, 15:50:07 ÖS »
Bişeyi kötüleyipte eline düşmek gibi bi durum sözkonusu. Onun için küçük lokmalara devam.

Çevrimdışı safakoner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • safakoner.com
« Yanıtla #28 : Ekim 05, 2005, 16:02:49 ÖS »
haberi gorun ce aklima gelmisti Hamza Abi. cunku o bi zamanlar "Max nasil olsa Mayalanacak" demisti :D

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Ekim 05, 2005, 16:03:06 ÖS »
Bu arada soth'un yolladığı Max9 reklamı çok güzel.. Tuttum :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #30 : Ekim 05, 2005, 17:39:32 ÖS »
Yav Hamza abinin dediklerini kalp gozu, sirlar dunyasi gibi manevi icerikli programlara  mi konu etsek ne? "Alma mazlumun ahini cikar ah este ah este" Tekrardan arkadaslar! yasasin meksss! :P (amacim provakasyon degil hafiften takilayim dedim:)
  • 3D Animator

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Ekim 05, 2005, 17:46:15 ÖS »
Neden üzülüyorunuz ki artık odur budur diye dolaşmayacağız, bnece 3d camiası için çok sevindirici bir haber  :D.

Özellikle bizim üretim sürecimiz için çok hayırlı bir birleşim olduğuna inanıyorum bekleyip göreceğiz.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #32 : Ekim 05, 2005, 18:05:52 ÖS »
Onemli bir unsur, eger autodesk umuldugu gibi her iki programin kullanicilarina uygun bir arabirim ve altyapi hazirlayabilirse bundan tum kullanicilar ciddi anlamda fayda gorecektir. Maya'nin sahip oldugu is potansiyeli max kullanicilarina, max in sahip oldugu is potansiyeli maya kullanicilarina sunulmus olacak. Freelance is yaptirip da evde bitireceginiz isin bile, maya ile yapilmasini, final render alinmasini isteyen bazi sakat ve sacma fikirli insanlardan dolayi Maya cilara biraz karezim vardi acikcasi.Simdi o ortadan kalkacagi icin seviniyorum. Ne olursan ol gel mayaci da olsan, lw ci de ,xsi ci da, :P  hepsine kapimiz acik artik ...Heyyoo :D
  • 3D Animator

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : Ekim 05, 2005, 18:22:21 ÖS »
Şöyle bir düzeltme yapmak lazım :D Max Maya'yı satın almadı, baştan Max'i Discreet ile birlikte satın alan firma şimdi Maya'yı Alias ile birlikte aldı olaydan bundan ibaret :D.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #34 : Ekim 05, 2005, 18:28:47 ÖS »
Bu konu da suskun kalamiyorum  :roll: . Neticeye bakilmasi lazimm :titre:
  • 3D Animator

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Ekim 05, 2005, 18:42:41 ÖS »
Tamda öyle değil...3DS Max Autodesk'in yazılımı. 3D Studio yazılımının Windows sürümü olarak geliştirildi ve Kinetix adlı Autodesk'in alt kuruluşu tarafından pazarlandı.. Autodesk, Discreet Logic'i aldıktan sonra kendi bünyesindeki Kinetix ile birleştirerek, Discreet adını verdi :) Bunun pek bir önemi yok ama yinede açıklama getirmek yerinde olur...

Top Autodesk'te..Açıkçası Maya'ya yazık edeceklerini sanmıyorum... Maya sinema sektöründe çok yaygın kullanılan bir yazılım. Bir anda herkes şok olur :) O kadar Maya üzerine geliştirilen yazılım, arabirim, emek boşa gidemez...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #36 : Ekim 05, 2005, 18:50:02 ÖS »
Her halukarda aklin yolu Meks oldu :titre:  (abarttiysam kusura bakmayin:) forma kayit oldugum gunden bu gune ilk kez bu kadar cok mesaj biraktim benim icin rekor oldu: :)
  • 3D Animator

Çevrimdışı levent Bilgin

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • character animator /director
« Yanıtla #37 : Ekim 06, 2005, 07:12:21 ÖÖ »
AUTODESK  keske ERDEMIR i alsaydi.bu kadar ÜZÜLMEZDİM..

MAYA  nin onuru MAX  i yenecek...MAYA Sehitleri Olümsüzdür....

DEV-MAYA

Çevrimdışı etezer

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
şaka
« Yanıtla #38 : Ekim 06, 2005, 09:11:07 ÖÖ »
Artık Mayacılarla kardeş olduk. Yakında LW3D'cilerde aramızda görmek isteriz :) Bu arada Hainlik yapamadan geçemiyeceğim. Autodesk neden Maya'yı bünyesine kattı da, LW'i almadı? Acaba, LW'i ciddiye almıyor mu? :))şaka

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #39 : Ekim 06, 2005, 11:42:56 ÖÖ »
evet arkadaşlar, bakiniz onemli konu... max için maya plugini çıkmadı :) program satin alinmadi,,, firma satın alındı, olay fanatikliğe gidiyor sanki
  • 3D Generalist